Kedves Látogatók!

Elkészült Youtube csatornánk ahol videókat osztunk meg az iskolával kapcsolatban

Kedves Látogató!

2020. a Nemzeti összetartozás éve. Szomorú történelmi eseményre emlékezünk. 100 évvel ezelőtt a trianoni békedekrétum következtében hazánk területe és lakossága drasztikusan lecsökkent. Az elcsatolt területek magyar lakosságával lelki közösséget alkotunk, s ennek a kifejezése az az eseménysorozat, amelyet országszerte szerveznek. Iskolánkban is ünnepi műsorral, Határtalanul tablókkal, rajzpályázatokkal, hungarikum vetélkedővel, és történelemórákra készített ppt-vel készültek tanulóink és pedagógusaink. A kialakult veszélyhelyzet miatt mindezek bemutatására, az ünnepi megemlékezésre sajnos nem kerülhetett sor. Most ezzel a válogatással szeretnénk méltóképpen megemlékezni, otthonotokban a honlapunkról kísérjétek figyelemmel ezt az összeállítást. A történelmi műsort készítette: Lappints Csaba tanár

A Trianon ppt-ket készítette:

Hoffmann Tamara, Kovács Márk Péter

A trianoni béke PPT – Tamara

Trianon PPT – Márk

 

FENNTARTHATÓSÁGI TÉMAHÉT – FÖLD NAPJA 2021 április 22.

Kedves Gyerekek!

2021 Fenntarthatósági Témahetének központi témája az ERDŐ.
A felső tagozat osztályaival mára már hagyományossá vált versennyel veszünk részt a programokban, az idén újra a Classroom keretein belül. Ismét készítetek rajzokat és szöveges feladatot is kaptatok.

Ma a 31. magyar és az 51. világméretű Föld napját ünnepeljük, amelynek idén is kiemelt témája maradt az élővilág sokszínűségének megőrzése.
Az emberiség túlterjeszkedése agyonnyomja a vadvilágot, a természet évezredes egyensúlyába való beavatkozás veszélyezteti a vadonélők, köztük a beporzó rovarok, növények létét. Étrendünk, az állatok takarmányának termelése nagymértékben hozzájárul a fajok kipusztulásához.
Azt kell azonban megértenünk, hogy mindezeket magunk ellen tesszük.
David Attenborough, korunk legnagyobb természettudósa, dokumentumfilmese, akinél jobban talán senki sem ismeri Földünket,  írja:

„Gyakran beszélünk arról, hogy meg kell menteni a bolygónkat, de a helyzet az, hogy mindezt a magunk megmentése érdekében kell véghez vinnünk. A természet – velünk vagy nélkülünk – megújult erővel él majd tovább.” 

Cselekvésre fel! Ültess fát! Termelj haszonnövényeket! Komposztálj! Éheztesd a kukát! Közlekedj biciklivel, busszal, gyalog! Félkész, kész helyett vegyél friss hazait! Egyél kevesebb állati terméket! Próbálj műanyagmentességre törekedni és csomagolatlan termékeket választani! Csak néhány ötlet, sok-sok lehetőséged van!

Napsugaras szép Föld Napját kívánok, és azt, hogy csodálatos hazai erdőink unokáink számára is fennmaradjanak!

Üdvözlettel: Mariann néni

Ballagás 2020

Kedves Szülők és Diákok!
A következő videofilmmel búcsúzunk a ballagó 8.osztályosoktól, s egyben ez a rövid digitális tanévzáró is.Sajnos a fennálló járványveszély miatt nem tudunk évzáró ünnepélyt rendezni.A bizonyítványok kiosztásával kapcsolatos információkat a későbbiekben szintén a honlapon közöljük.Kérjük a szülők és tanulók megértését.
A  ballagó műsorban megszólalók: 8.osztályos búcsúzó: Herczeg Lili
                                                       7.osztályos búcsúztató: Józsa Bence 
  
                                                       8.A osztályfőnök: Kozicz Krisztián       
                                                       8.B osztályfőnök: Bősze Levente
                                                       8.C osztályfőnök: dr.Vörös Ferencné
A felvételt készítette:Lukács Bence operatőr
             
Szilbekné Cseh Györgyi
intézményvezető

Kedves Gyerekek!

A digitális tanulás ideje alatt megtartottuk a Föld Napját, és a Környezetvédelmi Világnapot is. Hivatalosan ezen a héten kerül sor az elmaradt Témahét pótlására. Nézzük át újra, mi is ez a fenntarthatóság! Gondolkodj a következő példákon: Ha egy falu favágásból és fa feldolgozásból él, de több fát vág ki, mint amennyi újra nőne, az nyilvánvalóan nem fenntartható – környezeti szempontból. Ha egy család több pénzt költ el egy hónapban, mint amennyi a jövedelmük, akkor az nem fenntartható – pénzügyi szempontból. Ha egy megyében nagyobb az elköltözés és a halálozás, mint a születések és beköltözések száma, akkor az nem fenntartható – társadalmi szempontból. 2015 őszén az ENSZ megfogalmazott 17 fő fejlődési célt: a Globális Célokat. Ezeket azért találták ki, hogy az élet minden területén csökkenthessük az egyenlőtlenségeket, és egy olyan világot teremtsünk, amely mindenki számára igazságos és senkit sem hagy nélkülözésben. Az idén kiemelt témák: AZ ENERGIA, a Klímaváltozás és az Egészségnevelés. Az Energiatakarékosságról készítettetek rajzokat, a héten az osztályok néhány feladatlapot kapnak, így mérhetik össze tudásukat egy kis versenyben. A szelektív gyűjtés pedig szerdán a papírgyűjtésben valósul meg. Nézzétek meg a mellékelt videót, amelyből sok új ötletet kaphattok. Tegyél minden nap valamit Földünkért és buzdítsd erre családtagjaidat, barátaidat, ismerőseidet is!

Szép hetet kívánok minden Földlakónak! Mariann néni